Cine suntem

Bine ați venit. Biserica Penticostală Filadelfia este o comunitate de credincioși creștini, care urmărește să-L onoreze pe Dumnezeu în închinare, în creșterea sau maturizarea spirituală a credincioșilor și în mărturisirea voii lui Dumnezeu în Fiul Său Isus Hristos, pentru cei care nu-L cunosc pe El ca Mântuitor personal.

Dorința noastră este de asemenea, ca prin ajutorul Duhului Sfânt, să arătăm oamenilor dragostea sinceră a lui Dumnezeu și să dovedim compasiune, grijă și ajutor față de cei ce se află în diferite nevoi. Vă invităm să vizitați și să explorați informațiile și resursele siteului nostru. Cu multă căldură și prietenie, vă invităm să participați la serviciile divine de închinare ale Bisericii Filadelfia.

Vă dorim o experiență plăcută și nouă și vă așteptăm cu bucurie.

Pastorul coordonator al bisericii,
Gurău Ioan